Френска селска торта
Съществуват най-различни рецепти за Френска селска торта - някой от блатовете се точат, при други кремът е различен. Аз направих вариант, в който взаимствах рецептата на ММ, но промених някой неща.
Тортата бе за една от най-близките ми приятелки. Исках украсата да е семпла и съществеренно величествена, тъй като й пасва на характера и вдъхновението, което черпя от нея. Човек с широки възгледи, разкрепостен мироглед, знаещ, можещ и с голямо сърце!
Ето и рецептата, но аз направих двойна доза за около 24 човека. Публикувам единична доза за стандартна торта.
Излишно е да казвам, че вкусът е невероятен - лек, не много сладък, с дъх на мед.
Приятен апетит :)
Украсата е божествена,
Украсата е божествена, направена с фантазия и страст! Поздравления!
За тортата - добавих вишни, желатин и лимонов сок в крема. Невероятен, прохладен вкус за горещите летни дни!
Здравейте! Може ли да
Здравейте! Може ли да предложите рецепта за маслен крем към тази торта и ако може да ми кажете в какво съотношение са продуктите -за покриване на една торта(без втори етаж).Благодаря!
Здравейте! Искам да попитам
Здравейте! Искам да попитам за сметаната
200 мл сладкарска сметана President
200 мл сладкарска сметана President 4-5 суп. л. захар
и двете ли са за крема
Дани, много благодаря за
Дани, много благодаря за отговора.Опитах се да отворя линка към Алимко но не се отвара при мен,дори в гугъл като напиша не го откривам.Можеш ли да ми напишеш някакъв тел. номер на фирмата?
Здравейте, много красива
Здравейте, много красива торта!Днес и аз изпекох блатовете, но се чудя с друг крем дали ще се получи?А каква моделираща маса използвате,на коя фирма?
Биси, принципно това е
Биси,
принципно това е оригиналният крем. Предполагам можеш да го замениш с друг, но вкусът ще се промени драстично. Аз лично смятам, че е много добър и не препоръчвам да се заменя. Все пак той е кисел и се вписва в вкуса на медените блатове, прави ги сочни. ММ я купувам от фирма Алимко, за подробности виж Въпроси, най-отгоре в tab-a.
Боже, завиждам на жените,
Боже, завиждам на жените, които имат фантазията и ръцете да направят такова великолепие!!! Весели празници и благодаря за удоволствието.
Здравейте а приемате ли
Здравейте
а приемате ли поръчки за торти, сладки?!?!
въобще могат ли накъде да се купят Ваши неща?!
Адмирации за всичко което правите!!!
Здравейте Петя, за съжаление
Здравейте Петя,
за съжаление не приемам поръчки. Това е само хоби, което споделям с вас. Поздрави,
Тортата е много красива!За
Тортата е много красива!За вкуса не се съмнявам защото я правя, но никога не съм я виждала толкова ''тържествена''!Идеята за сладкото и червените боровинки непременно ще използвам.
Поздравления!
Благодаря ти Соня! Поздрави
Благодаря ти Соня! Поздрави за теб :)
Дани,тортата е забележителна!
Дани,тортата е забележителна!
Всеки път, в който погледна
Всеки път, в който погледна тази торта ме оставя безмълвна - невероятна е! Дани заповядайт за една малка награда при мен :)
Нов коментар